میکرو کنترل الکترونیک mce
asistance

ارتباط راه دور از طريق رايانه (Telecommuting) اين امكان را براي بسياري فراهم كرده است كه كار خود را از طريق رايانه ي شخصي انجام دهند اما اين نوع كار كردن اين خطر را به همراه دارد كه ممكن است شبكه ي عمومي امنيت اطلاعات ارسالي را تضمين نكند. هم اكنون براي جلوگيري از اين خطر اصلي در دسترسي از راه دور،‌ موسسه ي بين المللي استانداردها و فن آوري، NIST، كتاب راهنماي خود را براي حفظ امنيت اطلاعات حين كار كردن از راه دور به روز رساني كرده است.

به نقل از يورك الرتز، اين كتاب راهنماي تصحيح شده، توصيه هايي براي حفاظت انواع گوناگوني از لوازم خصوصي و قابل حمل در برابر تهديداتي است كه از زمان انتشار اولين ويرايش در آگوست 2002 ظهور كرده اند. هم زمان با گسترش نرم افزارهاي مخرب، malware، در اينترنت، آسيب پذيري ارسال اطلاعات بي سيم از طريق لوازم قابل حمل، چالش حفاظتي جديدي را به وجود آورده است.

كارن اسكارفون از بخش ايمني رايانه ي NIST گفت: "همه چيز در ارتباط با ايمني دسترسي از راه دور طي چند سال گذشته تغيير كرده است. بسياري از وب سايت ها نرم افزارهاي مخرب و جاسوس افزارها را وارد رايانه ها مي كنند و اغلب شبكه هاي مورد استفاده براي دسترسي از راه دور داراي خطراتي هستند اما در برابر آن ها ايمن نشده اند. به هر حال، اگر كساني كه كار خود را از راه دور انجام مي دهند از شبكه هاي غير ايمن استفاده كنند، اين كتاب راهنما مراحلي را نشان مي دهد كه سازمان ها مي توانند از اطلاعات خود حفاظت كنند."

در بين اين مراحل،‌ توصيه اي وجود دارد كه سرورهاي دسترسي از راه دور سازمان ها به گونه اي تعيين محل و پيكربندي شده اند كه از اطلاعات سازمان حفاظت كنند. توصيه ي ديگر براي حصول اطمينان از اين است كه تمام لوازم قابل حمل و خانگي استفاده شده براي كار كردن از راه دور با اقدامات ايمني لازم پيكربندي شده باشند بنابراين اطلاعات تبادلي، قابليت اطمينان و جامعيت خود را حفظ خواهند كرد. به گفته ي اسكارفون، بيش از هر چيز، خط مشي يك سازمان بايد پيش بيني مشكل و برنامه ريزي براي حل آن باشد.

اسكارفون افزود: "بايد فرض كرد كه محيط هاي خارجي داراي خطر هستند. اين يك فلسفه ي حقيقي است كه از چند سال پيش باقي مانده است،‌ زماني كه وضعيت لزوما به گونه اي بود كه مي توانستيد به شبكه هاي خانگي و عمومي براي كار كردن از راه دور اطمينان كنيد."

كتاب راهنماي جديد توصيه هايي است براي سازمان ها. يك انتشارات همكار توصيه هايي براي كاربران اختصاصي براي ايمن كردن لوازم قابل حمل آن ها دارد.

در حالي كه كتاب راهنما در ابتدا براي نمايندگي هاي دولتي امريكا تدارك ديده شده بود، اين كتاب با يك زبان جامعي نوشته شده است تا براي تمامي گروه هايي كه از راه دور كار مي كنند مفيد باشد. "راهنماي كار كردن از راه دور و ايمني دسترسي از راه دور" در وب سايت مركز منابع ايمني رايانه ي NIST قابل دسترسي است.

راهنماي كاربران براي حفاظت لوازم خارجي در كار كردن از راه دور و دسترسي از راه دور: http://csrc.nist.gov/publications/nistpubs/800-114/SP800-114.pdf

 

خبرگزاري برق،‌ الكترونيك و كامپيوتر ايران

نظر بدهید 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک